Światło w Tel Avivie – Happy Hanukkah!

Grudzień 15, 2017

Kategorie:News

Weekend eventów w Tel Avivie!

Listopad 26, 2017

Kategorie:News

V-Label dla Tel Avivu w 7. urodziny

Maj 22, 2017

Dobra wiadomość dla wielbicieli kuchni roślinnej – ruszyła certyfikacja oznaczeniem V-Label w punktach gastronomicznych. V-Label to gwarancja, że dania serwowane w danym lokalu zostały sprawdzone pod kątem obecności substancji pochodzenia zwierzęcego nie tylko w składzie produktów, lecz także w zastosowanych dodatkach, substancjach pomocniczych i składnikach wykorzystywanych na wszystkich etapach przygotowywania dań. Nasze restauracje Tel Aviv (Tel Aviv Food & Wine oraz Tel Aviv Urban Food), jako pierwsze w Polsce, otrzymała ten europejski znak jakości.

Wegetarianie i weganie w Polsce

Wegetarianie i weganie w Polsce Według badań CBOS wegetarianie w Polsce w 2000 roku stanowili ok. 1% społeczeństwa. 13 lat później, według Badań Instytutu Opinii Publicznej Homo Homini przeprowadzonych na zlecenie Light Box, liczba ta zwiększyła się ponad trzykrotnie! Według tych badań 3,2% Polaków – jest to więc około 1,23 mln ludzi – przyznawało się do niejedzenia mięsa, a 3,7%, czyli ok. 1,42 mln ludzi, deklarowało się jako fleksitarianie, czyli osoby które dążą do stosowania diety wegetariańskiej, choć jak przyznają, zdarza im się co jakiś czas jeść mięso.

V-Label – założenia

V-Label to rozpoznawalny i uznany na świecie symbol certyfikujący produkty i usługi przeznaczone dla wegetarian i wegan. Po raz pierwszy został zastosowany ponad 20 lat temu w Szwajcarii. Certyfikacji podlegają produkty spożywcze, kosmetyki, usługi oraz punkty gastronomiczne. Certyfikat V-Label posiada dwa rodzaje etykiet: osobną dla wegetarian (V-Label VEGETARIAN), obejmującą produkty mogące zawierać mleko i jego pochodne, miód oraz jaja (z wyłączaniem jaj z chodu klatkowego) i osobną dla wegan (V-Label VEGAN) dla produktów niezawierających żadnych składników zwierzęcych, w tym również mleka.

Obecnie oznaczenie V-Label wykorzystywane jest na ok. 10 tys. produktach w 39 krajach, m.in. w: Belgii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Holandii i we Włoszech. V-Label przyznaje Europejska Unia Wegetariańska (EVU). Od września 2016 roku o certyfikację tym międzynarodowym znakiem towarowym ubiegają się polscy przedsiębiorcy z branży spożywczej, a od kwietnia br. – producenci kosmetyków i produktów higienicznych. W maju 2017 ruszyła certyfikacja usług oraz punktów gastronomicznych.

V-Label dla Tel Avivu

Malka Kafka przyjmuje certyfikat od Przemysława Chojnickiego

Aby otrzymać certyfikat, nasz restauracje musiały przejść audyt polegający w pierwszym etapie na rozmowach z szefem kuchni i managerami lokali, a w drugim na przebadaniu składników używanych w kuchni restauracji pod kątem zawartości substancji pochodzenia zwierzęcego. W naszym przypadku inspektorzy V-Label mieli do przebadania kilkadziesiąt składników!

We wtorek 16 maja br. podczas śniadania prasowego odbyła się uroczystość wręczenia restauracji Tel Aviv certyfikatu V-Label w kategorii VEGAN. Cieszymy się, że pierwszy w Polsce V-Label dla placówki gastronomicznej trafia do naszych restauracji.

Jest to wyjątkowe uznanie dla Malki Kafki, właścicielki lokalu i jednocześnie prekursorki kuchni roślinnej oraz zdrowego trybu życia w Polsce.

– mówi Przemysław Chojnicki, koordynator ds. przyznawania praw licencyjnych do posługiwania się znakiem V-Label na terenie Polski.

Przyznanie restauracji Tel Aviv Food & Wine oraz naszego konceptowi Tel Aviv Urban Food oznaczenia V-Label, europejskiego znaku jakości, to ukoronowanie 7 lat pracy mojego zespołu na rzecz promocji kuchni roślinnej i zdrowego odżywiania w Polsce.

– mówi Malka Kafka, właścicielka Tel Aviv Food & Wine i konceptu Tel Aviv Urban Food.

Moc certyfikatu V-Label

Znak V-Label to gwarancja, że dany produkt lub dania serwowane w punkcie gastronomicznym zostaną sprawdzone pod kątem obecności substancji pochodzenia zwierzęcego nie tylko w składzie produktu czy dań, lecz także w zastosowanych dodatkach, substancjach pomocniczych i składnikach wykorzystywanych na wszystkich etapach produkcji. Kryteria dotyczące braku obecności substancji zwierzęcych w przypadku tego symbolu dotyczą więc przede wszystkim ogniw w łańcuchu produkcji danego wyrobu – od dostawców surowców do dystrybutorów finalnych produktów. Ponadto w trakcie trwania licencji producent lub właściciel lokalu gastronomicznego jest zobowiązany do poinformowania jednostki certyfikującej o każdej zmianie receptury lub procesu technologicznego. Producenci i właściciele placówek gastronomicznych muszą również zagwarantować, że zmiana ta nie będzie miała wpływu na czystość produktu i dań pod względem występowania substancji pochodzenia zwierzęcego. Dodatkowo certyfikat V-Label potwierdza, że produkty i ich składniki wykorzystywane w daniach są wolne od GMO. Licencja V-Label wydawana jest na rok. Po roku produkty lub usługi nią objęte podlegają kolejnej weryfikacji.

W maju 2017 roku świętujemy również swoje 7. urodziny!

V-Label – wyróżnik dla lokalu

Wybór lokali oznaczonych grafiką V-Label daje klientowi pewność, że serwowane w nich dania mają najwyższą jakość, są zgodne z ich potrzebami oraz posiadają deklarowane właściwości. Szczegółowe informacje odnośnie certyfikacji V-Label można uzyskać na stronie: www.v-label.eu oraz na www.facebook.com/vlabelpolska/

Kategorie:News

Tel Aviv Urban Food – z tęsknoty za smakami Bliskiego Wschodu…

Maj 22, 2017

Założyciele każdej nowej knajpy liczą na sukces. Nasz okazał się dużo większy, niż oczekiwaliśmy. W 2010 roku, otwierając Tel Aviv na opustoszałej wówczas Poznańskiej, byliśmy pełni nadziei – jak pierwsi kibucnicy. Minęło 7 lat, Poznańska zmieniła się w tętniące życiem restauracyjne zagłębie, my jesteśmy w Żółtym Przewodniku Gault&Millau, a gości wciąż nam nie brakuje. Co dalej? Stworzyliśmy nowy koncept Tel Aviv Urban Food.

Niesłabnące zainteresowanie gości przekonało nas, że inne dzielnice też zasługują na swój Tel Aviv! Postanowiliśmy zamienić restaurację na Poznańskiej w fine diningowy lokal, a menu street food przenieść do małych punktów, rozsianych po całym mieście. Zaczynamy od Mickiewicza, Żelaznej i Alei Niepodległości – jeśli wszystko się uda, wkrótce otwieramy kolejne!

Tel Aviv Urban Food

W lokalach Tel Aviv Urban Food znajdziesz Twój ulubiony izraelski street food i zupełnie nowe propozycje. Hummusy, burgery i falafele. Mezze i pełne przypraw sosy. Sycące, ale lekkie lunche, które możesz komponować według swojego uznania. Napoje i wegańskie wina. O deserach oczywiście też pamiętamy.

Wiele się zmienia, ale w kwestii jakości jedzenia pozostajemy konserwatystami. W punktach Tel Aviv Urban Food obowiązuje ta sama filozofia, co w restauracji-matce. Nie używamy składników pochodzenia zwierzęcego. Unikamy cukru i glutenu. Dokładnie sprawdzamy pochodzenie produktów, które lądują na talerzu gości. Wszystko, co możemy, kupujemy lokalnie.

Spokojnie, na jedzeniu nasz konserwatyzm się kończy. Poza tym w naszych knajpkach panuje zupełny luz. Tęsknimy za bezpretensjonalnym klimatem panującym na ulicach Tel Awiwu i taki sam odtwarzamy u nas. Postawiliśmy na niezobowiązujący wystrój i swobodną atmosferę – tak, żeby każdy mógł poczuć się jak u siebie. To miejsca, w których można zjeść lekki lunch albo najeść się do syta. Posiedzieć z laptopem nad projektem albo rozsiąść się i poplotkować przy winie. Przyjść w garniturze albo w dresie i w kapciach. Zabrać szefa, mamę, przyjaciółkę, dziecko albo psa. Każdy jest u nas mile widziany, nikomu i niczemu się nie dziwimy. Nakarmimy, porozmawiamy, wspólnie ponarzekamy albo się pośmiejemy – tak właśnie jest w Tel Avivie!

Tel Aviv Urban Food

Swoje punkty otworzyliśmy już na Mickiewicza 19, al. Niepodległości 142a, Przylądku Miami Wars. Jesteśmy też na Nocnym Markecie i nowym, weekendowym targu w podwórku kamienicy Braci Jabłkowskich.

Więcej informacji znajdziecie na:
fb.com/TelAviv.UrbanFood
telavivurbanfood.pl

Kategorie:News Tagi:

tel-aviv-gaultmillou-polska-2017

Tel Aviv w Gault&Millau Polska 2017!

Listopad 29, 2016

Gault&Millau Polska

Jest nam nieziemsko miło poinformować, że podczas wczorajszej gali Gault&Millau zostaliśmy wyróżnieni przez wpisanie naszej restauracji do żółtego przewodnika Gault&Millau Polska 2017! Sama Gala odbyła się w Łodzi, w rewitalizowanych wnętrzach EC-1 – najstarszej łódzkiej elektrowni. Tel Aviv na Gali reprezentowali: szef – Paweł Skóra oraz właścicielka – Malka Kafka.

Główne nagrody zdobyli:

  • Szef Roku – Andrea Camastra, Senses, Warszawa
  • Szef Jutra – Ernest Jagodziński , Cucina 88, Poznań
  • Młody Talent – Łukasz Budzik, Mennicza Fusion, Wrocław
  • Kobieta Szef -Katarzyna Daniłowicz, Olszewskiego 128, Wrocław
  • Szef kuchni tradycyjnej – Andrzej Polan, Mała Polana Smaków, Warszawa

Podczas Gali dowiedzieliśmy się również, że Justyna Adamczyk – którą kochamy i uwielbiamy za to co robi w polskiej gastronomii dostała zaszczytne miejsce w światowym zarządzie Gault&Millou na stanowisku wiceprezesa. Serdecznie gratulujemy <3

Pierwsza restauracja wegańska w Polsce

W tym roku w gali wzięło udział ponad 350 najlepszych szefów kuchni z całego kraju. W samym przewodniku znalazło się 460 restauracji z całej Polski wybranych przez wykwalifikowanych – i nieznanych kucharzom – inspektorów.

Tel Aviv w Gault&Millou

Jest nam jeszcze bardziej miło w związku z tym, że Tel Aviv  został pierwszą restauracją wegańską w przewodniku Gault&Millou. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie. Szczególnie dla naszego szefa – Pawła Skóry oraz Malki Kafki, która stoi na czele tego zamieszania – kreując i zarządzając restauracją.

Tak naprawdę za sukcesem stoi cały nasz team – menedżer zarządzający – Marcin Gilowski, sous chef – Michał Babiński oraz nasza specmistrzyni od wszelkich bezglutenowych i bezcukrowych deserów – Julia Parol. Nie osiągnęlibyśmy tego bez załogi kucharzy, kelnerów, biura i wszystkich przyjaciół, którzy nam w tym pomogli lub po prostu dobrze życzyli.

Stworzyliśmy prześwietny team, a to dopiero początek!

Dziękujemy szczególnie Wam – naszym gościom, bo to jest tak samo Wasz sukces, jak i nasz!

Za zaufanie, cierpliwość, cenne wskazówki, opinie i obecność <3

Dzię-ku-je-my!

Tel Aviv w Gault&Millou

WINNA SRODA

WINNA ŚRODA

Listopad 21, 2016

WSZYSTKIEMU WINNA ŚRODA

Z myślą o Was przygotowaliśmy
cykliczne i smaczne wydarzenie –

winna środa

W każdą środę nasz Szef Paweł Skóra
zaprezentuje menu składające się
z przekaski, dania drugiego i deseru

do każdego z dań podamy kieliszek
specjalnie dobranego wcześniej wina

i tutaj tkwi cała wina!

Bo wybrane wino do każdej potrawy będziemy
dolewać bez opłat i ograniczeń 🙂

W skrócie:

▶ startujemy w każdą środę od godziny 16:00
▶ Paweł przygotowuje specjalnie na tę okazję menu składające się z trzech dań
▶ do każdego z dań serwujemy kieliszek wina
dopasowanego przez nas i dolewamy, aż talerz będzie pusty
▶ zestawy będą serwowane do momentu, kiedy wszystkie zostaną przez Was skonsumowane – warto zarezerwować wcześniej miejsca na hasło “wszystkiemu winna sroda”
▶ cena zestawu to 79 zł

Wszystkich Świętych

Październik 31, 2016

W dniu 1 listopada obchodzimy Wszystkich Świętych. Jest to dzień szczególny w naszej kulturze. Poświęcamy go zadumie i wspominaniu w gronie rodzinnym bliskich, którzy odeszli. Często wiąże się to z uczestnictwem w mszach świętych oraz wizytą na cmentarzach. Niejednokrotnie, szczególnie w przypadku mieszkania poza miastem rodzinnym, wiąże się to z koniecznością powrotu do domu. Dlatego nie pracujemy też 31 października.

Nasz zespół

Nasi pracownicy również potrzebują takiego czasu na zadumę. Z tego względu w 1 listopada wegetariańska restauracja Tel Aviv Food & Wine będzie nieczynna. Zapraszamy Was już od 2 listopada.

Kategorie:Wpis

Dziewczyny z TLV na czarnym proteście

Październik 21, 2016

Wegetariańska restauracja Tel Aviv Food & Wine dnia 24 października będzie pracować w uszczuplonym składzie. Tego dnia będzie miała miejsce II Runda Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, znanego powszechnie jako “czarny protest”. Z tego względu w TLV tego dnia będzie wyłącznie męska obsługa.

Continue reading…

Kategorie:Wpis Tagi: , ,

Wernisaż wystawy fotografii Wojciecha Olszanki

Październik 20, 2016

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej Wojciecha Olszanki, który odbędzie się w wegańskiej restauracji Tel Aviv Food & Wine 25 października o godzinie 19:00.

Zapraszamy do udziału w zorganizowanym przez nas na Facebooku wydarzeniu.

Continue reading…

Kategorie:Wpis

Ciasto z musem porzeczkowym z orzeszkami piniowymi i świeżym rozmarynem

Zmieniamy się dla Was

Październik 11, 2016

Drodzy użytkownicy,

w dbałości o Wasze jak najlepsze doświadczenia online zmieniamy stronę internetową wegetariańskiej restauracji Tel Aviv Food & Wine. Na bieżąco uzupełniamy kolejne brakujące informacje – jesteśmy między innymi w trakcie zmiany menu. Będziemy bardzo wdzięczni za cierpliwość i zrozumienie.

Z wyrazami szacunku,

TLV Team

Kategorie:News

Talk to our Hummus Bot!

Znajdź nas na

Categories