Historia wegetariańskiej restauracji Tel Aviv Food & Wine

Początki

Restauracja wegetariańska Tel Aviv Food & Wine powstała w 2010 roku.  Kiedy ją zakładaliśmy ulica Poznańska, znana dzisiaj jako zagłębie rozrywkowo-restauracyjne, była opustoszała. Wyznaczyliśmy nowy trend tworząc w tym miejscu niszowe bistro, znane wówczas pod nazwą Tel Aviv Deli & Cafè. Kolorowe ściany, zdobiące je zdjęcia panoramy Tel-Aviv’u i stare meble sprawiały, że od samego początku nasi goście czuli się luźno i niezobowiązująco próbując naszych specjalności rodem z izraelskiego street food’u.

Tel Aviv Café & Deli
Tel Aviv Café & Deli
Tel Aviv Café & Deli
Tel Aviv Café & Deli

 

 

 

 

 

 

Misja

Tel-Aviv jest miejscem które powstało z radości i fascynacji. Fascynacji tym prawdziwym Tel-Aviv’em, miastem które jest jednym z najbardziej wibrujących miast na świecie. Tel-Aviv jest tyglem wielokulturowym. Tam każdy czuje się dobrze, bo każdy jest inny, ale wcale nie czuje się inny od reszty. I takie samo miejsce bardzo chciałam stworzyć tutaj, żeby każdy kto przyjdzie czuł się świetnie, czuł się gościem, czuł się przyjęty. – wyznaje Malka Kafka, właścicielka i założycielka restauracji.

Nasza kuchnia

Zespół wegetariańskiej restauracji Tel Aviv Food & Wine tworzą ludzie głęboko zaangażowani w  świadomy i zrównoważony styl życia.

Kupujemy mniej, ale mądrzej. Moda, design, a nawet jedzenie to dla nas kwestia światopoglądu.

Zakładając restaurację postanowiliśmy, że w naszej kuchni nie pojawi się żaden składnik pochodzenia zwierzęcego. Z biegiem lat dojrzewaliśmy, pogłębiając swoją wiedzę na temat zdrowego żywienia. Dostrzegliśmy jak wiele substancji, które są powszechnie spożywane, jest tak naprawdę niezdrowych. Zmienialiśmy swoje życia, eliminując z nich gluten i cukier. Doszliśmy do wniosku, że nie zmieniając podobnie menu restauracji Tel Aviv Food & Wine postąpilibyśmy sprzecznie z naszym sumieniem – nie chcemy podawać gościom produktów uznawanych za niezdrowe. Dzięki temu jesteśmy jedną z nielicznych restauracji w Warszawie oferujących dania wegetariańskie, bezglutenowe i bezcukrowe

Przyszłość

Dojrzewamy, a wraz z nami zmienia się nasza kuchnia. Zmieniamy się na lepsze, odchodząc od stylu street food na rzecz vegan fine dining. Chcemy, aby nasi goście spożywali u nas posiłki najwyższej jakości – zdrowe, wyszukane oraz pięknie podane. Zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną kartą menu – zmieniamy je sezonowo zapewniając urozmaicone doznania smakowe.  

Podstr.Rezer.1
Tel Aviv Food & Wine
Podstr.Rezer.3
Tel Aviv Food & Wine

Talk to our Hummus Bot!

Znajdź nas na