Tel Aviv Urban Food – z tęsknoty za smakami Bliskiego Wschodu…

Maj 22, 2017

Założyciele każdej nowej knajpy liczą na sukces. Nasz okazał się dużo większy, niż oczekiwaliśmy. W 2010 roku, otwierając Tel Aviv na opustoszałej wówczas Poznańskiej, byliśmy pełni nadziei – jak pierwsi kibucnicy. Minęło 7 lat, Poznańska zmieniła się w tętniące życiem restauracyjne zagłębie, my jesteśmy w Żółtym Przewodniku Gault&Millau, a gości wciąż nam nie brakuje. Co dalej? Stworzyliśmy nowy koncept Tel Aviv Urban Food.

Niesłabnące zainteresowanie gości przekonało nas, że inne dzielnice też zasługują na swój Tel Aviv! Postanowiliśmy zamienić restaurację na Poznańskiej w fine diningowy lokal, a menu street food przenieść do małych punktów, rozsianych po całym mieście. Zaczynamy od Mickiewicza, Żelaznej i Alei Niepodległości – jeśli wszystko się uda, wkrótce otwieramy kolejne!

Tel Aviv Urban Food

W lokalach Tel Aviv Urban Food znajdziesz Twój ulubiony izraelski street food i zupełnie nowe propozycje. Hummusy, burgery i falafele. Mezze i pełne przypraw sosy. Sycące, ale lekkie lunche, które możesz komponować według swojego uznania. Napoje i wegańskie wina. O deserach oczywiście też pamiętamy.

Wiele się zmienia, ale w kwestii jakości jedzenia pozostajemy konserwatystami. W punktach Tel Aviv Urban Food obowiązuje ta sama filozofia, co w restauracji-matce. Nie używamy składników pochodzenia zwierzęcego. Unikamy cukru i glutenu. Dokładnie sprawdzamy pochodzenie produktów, które lądują na talerzu gości. Wszystko, co możemy, kupujemy lokalnie.

Spokojnie, na jedzeniu nasz konserwatyzm się kończy. Poza tym w naszych knajpkach panuje zupełny luz. Tęsknimy za bezpretensjonalnym klimatem panującym na ulicach Tel Awiwu i taki sam odtwarzamy u nas. Postawiliśmy na niezobowiązujący wystrój i swobodną atmosferę – tak, żeby każdy mógł poczuć się jak u siebie. To miejsca, w których można zjeść lekki lunch albo najeść się do syta. Posiedzieć z laptopem nad projektem albo rozsiąść się i poplotkować przy winie. Przyjść w garniturze albo w dresie i w kapciach. Zabrać szefa, mamę, przyjaciółkę, dziecko albo psa. Każdy jest u nas mile widziany, nikomu i niczemu się nie dziwimy. Nakarmimy, porozmawiamy, wspólnie ponarzekamy albo się pośmiejemy – tak właśnie jest w Tel Avivie!

Tel Aviv Urban Food

Swoje punkty otworzyliśmy już na Mickiewicza 19, al. Niepodległości 142a, Przylądku Miami Wars. Jesteśmy też na Nocnym Markecie i nowym, weekendowym targu w podwórku kamienicy Braci Jabłkowskich.

Więcej informacji znajdziecie na:
fb.com/TelAviv.UrbanFood
telavivurbanfood.pl

Kategorie:News Tagi: